פרוייקטי בניה

יועץ משכנתאות - איפה לומדים?

תוכן [ הסתר ]

המילה משכנתא הפכה בשנים האחרונות לטראומטית עבור אנשים רבים. כאלו אשר חלמו על דירה חדשה משלהם, וגילו שהדרך לשם אינה קלה (לפחות ביחס לעבר הלא רחוק). אותם אנשים הופכים עולמות במטרה לגלות כיצד להשיג את העסקה הכי טובה, ורבים מהם פונים אל איש מקצוע שיכול לעזור להם באמת בעניין: יועץ משכנתאות.

הביקוש ליועצי משכנתאות עולה עם השנים, בדיוק מאותה סיבה עליה הצבענו בפתיחה: רוכשי הדירות מחפשים את הדרך להפחית את נטל המשכנתא ולאפשר לעצמם לחיות ברמה סבירה מבלי לפשוט את הרגל, כאשר כל מה שרצו לעצמם הוא דירה חדשה ואיכותית. הבעיה היא, שרבים לא מודעים לחוקים ולתקנות הקשורים לתחום הזה, וכך הם יוצאים נפסדים - או שהם חותמים על משכנתא שאינה מתאימה להם, או שהם בוחרים פשוט לוותר על הרעיון.

יועץ משכנתאות הוא איש שבהחלט יכול לשנות עבורם את התמונה. אדם שמבין בתחום בצורה מוחלטת, ולכן יש ביכולתו לשנות את התמונה ולהשפיע עליה. כיצד הופכים ליועצי משכנתאות? מצטרפים לאחד ממסלולי ייעוץ המשכנתאות שמוצעים כיום. אלו המוסדות אשר מציעים מסלולים כאלו:

  • המרכז להשכלה פיננסית - מוסד מבית חברת מטריקס, אשר מציע קורס יועץ משכנתאות. הקורס כולל, על פי מנהליו, חלק יישומי נרחב שיאפשר ליועץ לעתיד להתכונן כראוי ליציאתו אל העולם הגדול. טלפון - 073-2792227. כתובת - רחוב חומה ומגדל 29, תל אביב.
  • IM, מכללת אומנות הנדל"ן - זהו קורס אשר נמשך 11 מפגשים בסה"כ, ומועבר על ידי אשר לוגסי, ראש הוועדה המקצועית של יועצי המשכנתאות בישראל. טלפון: 1700-551-559. כתובת: רחוב שושנה פרסיץ 3, תל אביב.
  • וידר משכנתאות - קורס אותו מציע מנהל המוסד מאיר וידר, איש בעל ניסיון של שנים בתחום ייעוץ המשכנתאות. טלפון: 073-7294778. כתובת: רחוב ז'בוטנסקי 35, רמת גן.
  • קבוצת אש לידור פילוסוף - קורס זה כולל עשרה מפגשים ומועבר על ידי נחמן לידור ויוסי אש. כולל גם סטאז' אותו עוברים כל הבוגרים. טלפון: 08-9265220. כתובת: ת.ד 1644, רעות.
  • מכללת אשקלון, היחידה ללימודי חוץ - זהו אחד מהמוסדות האקדמיים היחידים בארץ אשר מציעים קורס מסוג זה. מדובר בקורס של עשרה מפגשים ו-40 שעות אקדמיות בסה"כ. טלפון: 08-6789250. כתובת: רחוב בן צבי 12, אשקלון, קמפוס המכללה.

חשוב מאוד לזכור כי בניגוד לקורסים מקצועיים אחרים (ובדומה, למשל, לקורסים בניהול כלכלת הבית), כאן כל המוסדות מזמינים לקורס גם תלמידים שאינם רוצים להיות יועצי משכנתאות בעתיד, אלא פשוט לעשות 'שיעורי בית' לפני שהם הולכים לחתום על משכנתא. זו אפשרות מעולה עבור זוגות צעירים לפני רכישת דירה, שתבטיח להם משכנתא טובה והגיונית במחיר שפוי.

איך לבחור את מוסד הלימודים?

זכרו: תחום זה נחשב פרוץ מאוד כיום, וישנם לא מעט גורמים אשר יבטיחו לכם הרים וגבעות, כאשר בפועל כל שהם רוצים לעשות הוא לגזול את כספכם. לכן, כפי שאתם בודקים היטב את התנאים לפני נטילת המשכנתא, כך כדאי שתעשו גם לפני תחילת הלימודים בתחום - כדי שתהיו בטוחים שאתם נמצאים במקום טוב.

אם כן, חפשו את המוסדות שמציעים כמה שיותר מורים בעלי ניסיון מהתחום, ורצוי שאלו יהיו יועצי משכנתאות בעצמם. קורסים אשר מבטיחים התנסות מעשית יהיו גם הם חשובים ואיכותיים במיוחד, משום שכל יועץ משכנתאות מבטיח, חייב להתחיל מצעדים ראשונים יחד עם אנשי מקצוע שמבינים בתחום. מכאן, הדרך שלכם אל ההצלחה סלולה.