פרוייקטי בניה

משרדים להשכרה

תוכן [ הסתר ]

כאשר אנו מקבלים החלטות לגבי השכרת משרד, כדאי שנבין בצורה מלאה מהם הצרכים שלנו. העולם של משרדים להשכרה מלא באפשרויות השכרה מגוונות המוצעת לנו בידי מתווכי משרדים, שלטי חוצות וגם אתרי אינטרנט שונים. לפני שנבחר משרדים להשכרה מתוך הפרויקטים השונים הקיימים, כדאי לנו להבין היטב לאילו מטרות אנו צריכים לשכור את המשרד.

משרדים להשכרה נבחרים מתוך מגוון סיבות. לעתים עולים בנו צורך להרחיב את פעילות העסק, והדבר נעשה באמצעות שכירתם של עובדים חדשים. עובדים חדשים מחייבים, כמובן, משרדים חדשים, ולעתים בניין המשרדים שבו העסק שלנו שוהה אינו מסוגל לספק את הדרישה שלנו. שינוי בניין משרדים הוא גם שינוי אופיו של העסק, כך שלעתים אנו נבקש לחפש משרדים להשכרה כדי לרענן את העסק שלנו.

בחירת פרויקטים

פרויקטים חדשים של משרדים להשכרה קמים כל הזמן, וכדאי לנו לקבל את ההחלטה המושכלת אם אנחנו מחליטים לבחור משרד. ישנם כמה שיקולים חשובים – באיזה אזור קם הפרויקט (לדוגמא העלויות של משרדים להשכרה בתל אביב גבוהות לאין ערוך מאשר משרדים בפריפריה), מיהו קבלן הבנייה, כמה כסף עולה השכירות בבניין, יוקרתיות הפרויקט ואילו חברות נוספות לוקחות משרדים להשכרה באזור. אם אנחנו חברת היי-טק והפרויקט הופך לפרויקט שהמשכירים בו הם בעיקר חברות בתחום הרלוונטי אלינו ואפילו כאלו שאנחנו עובדים מולן, יהיה מאוד נוח אם נשיג בו משרדים להשכרה.

קבלן הבנייה הוא שיקול חשוב מאוד בבחירת משרדים להשכרה, במיוחד לאור המתרחש במדינת ישראל לאחרונה והשוק העולמי הבעייתי בשנים האחרונות. כדאי לנו מאוד לשים לב כי אנחנו איננו רוצים להתחייב לפרויקט העלול לקרוס כלכלית, או לקחת משרדים להשכרה מחברה הידועה בחוסר יושר או ביחס לא הוגן ללקוחותיה או חוסר בטיחות בבנייה. כדאי תמיד לבדוק איזה רישיון מחזיק הקבלן ובאילו סוגי פרויקטים מותר לו לעבוד. כך תמנעו סיבוך עתידי.

התאם את עצמך ללקוח שלך

בבחירת משרדים להשכרה, כדאי גם לתת את הדעת על שיקולים כמו חניה, נגישות ללקוחות ויוקרתיות האזור. אם בחברה שלנו הלקוחות מגיעים למשרדנו, כדאי שנבחר משרדים להשכרה במקום הייצוגי ביותר שיוצר רושם חיובי על לקוחותינו, וכך נבטיח כי יבחרו בעסק שלנו. כדאי גם לוודא כי מדובר במשרדים להשכרה בעלי נגישות לנכים – תמיד מומלץ להסביר פנים לנכה, שכן הדבר משדר רצינות ודאגה.

פרויקטים שונים של משרדים להשכרה עשויים להיות מתומחרים במחירים גבוהים מאוד, אך למעשה לא להיות שווים את ההוצאה הכרוכה בהם. עלינו לוודא כי יש לנו צורך בשכירת משרד בפרויקט מסוים אם הוא יקר במיוחד. כדאי להיעזר במשרד תיווך רציני המכיר את התחום של משרדים להשכרה היטב, ויידע להזהיר אותנו ממכשולים ולהתאים את העסק שלנו לבניין המשרדים ולפרויקט המתאים.

שמרו על רווחת העובדים בבחירת משרדים להשכרה

פרויקטים של משרדים להשכרה צריכים להיות נוחים גם לעובדים שלנו. כדאי שנוודא כי איננו בוחרים פרויקט שהוא רחוק מדי ממשרדנו הקודם, דבר העשוי לשבש את שגרת חייהם של עובדינו. האופן שבו נראים משרדים להשכרה חשוב מאוד, אך כך גם רווחת עובדינו.

כדאי לדאוג גם לסקירה של מהנדס ושל אדריכל לפני שאנחנו מחליטים על משרדים להשכרה ולוודא כי שטח הנכס המושכר עונה על צרכיו השונים של העסק שלנו, ועל צרכיהם של העובדים שלנו. אנו עלולים להיקלע לסיטואציה שבה ניקח משרדים להשכרה בהם אין מספיק מקום לעובדינו או שתיווצר בהם צפיפות מיותרת.

ריהוט משרדי למשרד החדש

אחרי שמצאתם את המשרד המתאים תצטרכו להתאים לו ריהוט משרדי בהתאם לצרכים שלכם. תחשבו טוב על האופי של המשרד, מה אתם רוצים להעביר ללקוחות שלכם ברושם הראשוני. מאידך, אל תתאלמו מנושא הפרקטיקה, ריהוט משרדי צריך לשרת אותכם ולא אתם אותו. המשרד צריך להיות נוח, מסודר ומאורגן עם מקומות לאחסן את הציוד המשרדי שלכם.